Cisza w eterze???
 12.07.2019

Spokojnie. UKS Pogoria znowu nadaje. Na początek relacja z regat w Poraju gdzie udała się nasza ek!pa w sześcioosobowym składzie zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

Przez dwa dni ścigania udało rozegrać się siedem wyścigów dla klasy Laser i pięć dla Optimista w sprzyjających warunkach wiatrowych.  W stawce optimista  dwie dziewczyny z naszego klubu dla których był to pierwsze starty: dla Agaty w sezonie a dla Zofii w karierze. Dziewczynom nie udało ukończyć się wszystkich wyścigów, błędy podczas wyścigów i stąd odległe pozycje.  W klasie Laser 4.7 klub reprezentował Maciek który w dwóch biegach  kończył rywalizację tuż za pierwszą dziesiątką. w Laserze Radialu najlepiej spisywał się Filip Henderek kończąc poszczególne wyścigi na 7/8/9 pozycji. Te lokaty przeplatane niestety gorszymi startami.  Tuż za pierwszą 10tką żeglował Michał a za nim Kuba. 

Same regaty zapadną nam też w pamięci z innego powodu- szczęścia podczas losowania nagród wśród uczestników. Naszym łupem padł między innymi żagiel do optymista!!! Grubsza sprawa- zresztą cała ek!pa miała powody do zadowolenia.

11 FILIP HENDEREK- Laser Radial
14 MICHAŁ BEDNARCZYK- Laser Radial
15 JAKUB KARALUS- Laser Radial
17 MACIEJ MACIEJCZYK- Laser 4.7
62 AGATA BIAŁK- Optimist
65 ZOFIA STAWICKA- Optimist

123.jpg