Lokalne ściganie... jesteśmy zadowoleni.
 15.05.2019

Jachy Klub Pogoria 3 zorganizował kolejną edycję regat "InterPuchar Zagłębia". Ściganie na naszym podwórku miało w tym roku kameralny charakter. Na starcie stanęło 40stu zawodników.

Pierwszy dzień to brak wiatru i lekkie spóźnienie na start ek!py z lasera radiala. Cały wyścig (jedyny który udało się rozegrać w tym dniu)  nie kończy się jednak źle. Miejsca 1,2,3 są dla nas. Gorzej poszło w laserze 4.7- tu jest 4 lokata.

49261903_10161360364340375_9064464173957644288_n.jpg

Drugi dzień ścigania- zimno i pada, nie ma słońca za to się rozwiewa w to dobrze dla ek!py. A co na trasie- zmiennie. odbywają się trzy wyścigi. Są dobre starty jak w trzecim wyścigu tego dnia- gdzie tak naprawdę dwójka Filip z Michałem ustawiają cały bieg jeszcze przed startem  nie tracąc kontroli do samej mety. Ale bywa i gorzej gdy Michał myli się na trasie,  Maciek startujący w klasie Laser 4.7 traci pierwsze miejsce na ostatniej halsówce z dolnej boi na metę (po prowadzeniu w całym wyścigu) należy jednak dodać że w tym dniu udaje się wygrać jeden z biegów.

W rywalizacji optymistów widać było mocne drużyny z Hornu Kraków oraz Berglina Wrocław. Nasz skład optymista tym czasem pauzował.

Ostateczne wyniki naszej ek!py.

1 MICHAŁ SZYMASZEK- Laser Radial
2 MACIEJ MACIEJCZYK- Laser 4.7