Look Up, Get Up But Never Give Up
 10.04.2019

Look Up, Get Up But Never Give Up to własnie myśl przewodnia wymiany młodzieży realizowanej w ramach programu Erasmus+ przez nasz klub.  Przez kilka dni gościliśmy eki!py z Portugalii i Łotwy. Sporo się działo... i własnie teraz chcemy Wam przedstawić mały skrót z tego projektu. 

o_sobie.jpg

Sam początek wymiany to przełamywanie lodów- tu przydatne okazują się gry i zabawy. Jest sporo śmiechu a także okazja na poprawę kompetencji językowych (to dotyczy szczególnie naszej ek!py). Kolejne dni są okazją do przedstawienia swoich krajów oraz organizacji ale to wieczorami a co się dzieje do południa ?? 

 pogoria.jpgportugalia_dzien.jpg litva_2.jpgportugal_day.jpg

Dzięki sprzyjającej pogodzie duża część aktywności sportowych odbywa się na dworze. Sportowa Dolina w Będzinie daje spore możliwości pod tym względem, odwiedzamy także Pogorię w Dąbrowie Górniczej gdzie podzieleni na grupy uczestnicy wymiany rozpytują o motywacje do aktywności. Jest też szczypta rywalizacji- tym razem pod postacią koszykówki.

W kolejne dni nie zabrakło zajęć na sali i basenie. Jeden dzień spędzamy także w Katowicach gdzie nasze ek!py czeka kilka zadań jest okazja do zwiedzenia Muzeum Śląskiego a na koniec sportowych emocji dostarcza nam PlusLiga i spotkanie pomiędzy GKSem Katowice a Jastrzębskim Węglem.  

spodek.jpg

W ramach projektu spotkaliśmy się też z Olgą Guraś- Grudzień żeglarką- brązową medalistką  Mistrzostw Świata żeglarzy z niepełnosprawnością.  Jest też szansa aby dać upust artystycznym talentom. 

agiel_123.jpg

agiel.jpgzagiel_2.jpg

Na koniec odbiór certyfikatów a naszych gości czeka droga powrotna.

youtchpass.jpg