MMMy 2018                                                                                                                                     

11.09.2018

Za nami kolejne ważne ściganie- tym razem bardziej lokalne. W sześcioosobowym składzie udaliśmy się do Chełmu Śląskiego.

Pierwszy dzień regat- piątek spędziliśmy na lądzie- całkowity brak wiatru za to spokojnie możemy się rozpakować. Sobota to już inne warunki. Schodzimy na wodę przy całkiem dobrej pogodzie- ale to tylko chwilowy stan. Podczas pierwszego wyścigu przychodzi ulewa. Robi się zimno. Najmłodsze w naszej ek!pie - Kalina Ćwiklińska i Marcelina Depta schodzą z wody. Z pozostałej czwórki najlepiej spisuje się startujący w klasie Laser Radial Filip Henderek 3 miejsce w pierwszym biegu. Trochę czekania i rusza druga tura biegów. Tym razem dobrze wypada Michał Szymaszek-także zawodnik Radiala- jest drugi.

Trzeci wyścig udaje się przeprowadzić tylko dla Lasera Radiala i 4.7 Podczas gdy zaczyna się procedura startu dziewczyn w klasie Optymist nadciąga spora chmura. W tym samym czasie Optymist chłopców spływa na boję (przez start) a lasery kończą wyścig. W silnym wietre nie wszyscy dają radę. Za to super idzie naszym- Michał Szymaszek przypływa na metą jako pierwszy ze sporą "odstawą" Filip Henderek jest czwarty. W optymiście ściganie zostaje przerwane. Szkoda bo Filip Rabka w silnym wietrze sporo odrobił po przeciętnym starcie a Agata Białk zaliczyła bardo dobre wyjście ze startu. To koniec ścigania na sobotę  ale my postanawiamy zostać jeszcze chwilę na wodzie żeby skorzystać z wiatru i fali.

Niedziela wita nas na starcie sporą mgłą- już przeczuwamy że dzisiaj nici z pływania. Mgła opada, wychodzi słońce a na jeziorze tafla. Jest okazja na spokojne pakowanie.

A teraz czas na wyniki:

 

Michał Szymaszek- 3m  w klasie Laser Radial

 

Filip Henderek- 4m  w klasie Laser Radial

 

Agata Białk- 26m dziewczyny klasa Optimist

 

Filip Rabka -56m chłopców klasa Optimist

 

Marcelina Depta- nk  przekroczenie czasu

Kalina Ćwiklińska- nk przekroczenie czasu