Pierwszy start w 2018
 18.05.2018

Inter Puchar Zagłębia to regaty które otwarły sezon 2018 dla naszej Ek!py. Na starcie ośmioro zawodników w każdej z klas które startowały w tej imprezie. Przez dwa dni udało się rozegrać 4 wyścigi przy sprzyjających warunkach.

Pierwszy dzień regat zaczął się jednak oczekiwaniem. Do godziny 14stej pozostawaliśmy na lądzie, wiatr jednak przybrał na sile i w pierwszym dniu udało się przeprowadzić dwa wyścigi. Z wody zeszliśmy przez 18sta więc "kawał dniówki". Pierwszy wyścig oceniamy raczej słabo i dotyczy to wszystkich zawodników naszego klubu. Drugi bieg wyszedł już nam znacznie lepiej Filip Henderek- klasa Laser Radial był w nim 3 a Dominik Szymaszek i Michał Grocholski- obaj klasa Optimist grB zajeli odpowiednio 9 i 10 lokatę.

Drugi dzień to jeszcze silniejszy wiatr i dobre pływanie. Kilka ciekawych sytuacji tego dnia to bardzo dobry start w czwartym biegu optimiściarzy: Michała Grocholskiego, Dominika Szymaszka  którzy przez spory okres czasu po starcie prowadzili wyścig a także start do tego biegu Filipa Rabki. JEST MOC! W tym dniu o sporym pechu może mówić Oliwier Maj startujący w klasie Laser 4.7 który otrzymał dwie kary 9nałozone przez sędziego ze statku komisji)  na 2-3 długości łodzi do mety. Spowodowało to niestety spadek na ostatnie miejsce- szkoda bo widać że Oli potrafi pływać przy silniejszym wietrze. Szkoda :/

Regaty były debiutem dla jedynej dziewczyny w tym gronie. Agata spisała się dzielnie  bo warunki jak na debiut były dość ciężkie- dużo łódek oraz sporo wiatru.

Pełne wyniki :Optimist gr.B; Optimist gr.A; Laser 4,7; Laser Radial

11 GROCHOLSKI MICHAŁ-4m chłopcy 12-13lat
21 DOMINIK SZYMASZEK- 8m chłopcy 12-13lat
43 FILIP RABKA- 10m chłopcy 10-11lat
49 JAKUB MATEUSIAK- 11m chłopcy 10-11 lat
50 AGATA BIAŁK

 

8 MACIEJCZYK MACIEJ-- 3m chłopcy gr.A

 

7 MAJ OLIWIER-- 6m chłopcy

 

4 HANDEREK FILIP-- 3m chłopcy

 

Po fotki kliknij TU!