Puchar Beskidów- oceńcie sami
08.09.2021

Drugą część sezonu rozpoczynamy od ścigania na Jeziorze Żywieckim. W Zarzeczu meldujemy się w 11 osobowym składzie a na starcie oprócz nas ponad 130 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.

Dzień pierwszy. Udaje się przeprowadzić w bardzo słabym wietrze po jednym wyścigu w Laserze Radialu i 4.7. Jak poszło? Na 2 pozycji w Radialu melduje się Michał Gonciarz; Maciej Maciejczyk na 6 lokacie w 4.7/ (a to dawało najniższe miejsce na podium wśród chłopców). To co udało się w Laserze pomimo trzech prób nie wyszło w Optimiście. Szkoda bo jeden z wyścigów prowadził Maciej Janiszewski.

Dzień drugi. Jest wiatr i z każdą chwilą jest go coraz więcej. Sprawnie procedowane są wyścigi jeden po drugim. Pierwszy wyścig tego dnia niestety nie zaczyna się po naszej myśl- Michał Gonciarz przepływa ponad linię startu przy wywieszonej fladze U na minutę przed startem a to oznacza falstart i dyskwalifikację w tym biegu. Szkoda. Przy pontonie padają mocne słowa i deklaracje walki w kolejnych wyścigach. Jaki jest efekty? Dwa wygrane kolejne biegi! Michał Szymaszek w tym czasie trzykrotnie melduje się na 3 lokacie. 5 rozegranych biegów oznacza odrzutke.  W Radialu mamy podium! 1 miejsce zajmuje Michał Gonciarz na drugim miejscu jest Michał Szymaszek.

IMG_20210905_130848.jpg

W Laserze 4.7 sytuacja wygląda już nieco gorzej. Maciej Maciejczyk przypływa na pozycjach 10i 5. To oznacza spadek na 9 pozycje w klasyfikacji generalnej i 5 wśród chłopców.  Agata Białk kończy rywalizację na 27 lokacie.

 W Optimiście razem żeglują zawodnicy z gr A i B a to daje ponad 80 zawodników. Nasi żeglują w środku stawki. Najwyżej sklasyfikowany jest Maciej Janiszewski kończący całą rywalizację na 46 lokacie, jemu także udało się zająć najwyższą pozycje w pojedynczym biegu wsród naszych zawodników. Do ścigania wdrożyliśmy 2 nowych zawodników- Krzysztofa Kaletę i Łukasza Deperasa. Ek!pa jest naprawdę zgrana i teraz czekamy na wyniki.

 IMG_20210904_145726.jpg

  LASER 4.7
9 / 5 chł           Maciej Maciejczyk
27/ 12dz           Agata Białk

 

  LASER Radial
1/ 1m              Michał Gonciarz
2/ 2m              Michał Szymaszek

 

   OPTIMIST
46 Maciej Janiszewski                     
49 Bartosz Papierak  
50 Małgorzata Kaleta  
52 Małgorzata Papierak  
53 Kalina Ćwiklińskia
69          Krzysztof Kaleta
 75 Łukasz Deperas

 

Puchar Beskidów był ostatnią imprezą z cyklu- Interpucharu. Rywalizacji zawodników z Polski, Czech i Słowacji. W całym cyklu w klasie Laser Radial  pierwsze miejsce zajął Michał Gonciarz na drugiej lokacie rywalizację zakończył Michał Szymaszek.