Puchar Nysy
29.05.2021

Regaty o Puchar Nysy to dla naszej ek!py drugi start w sezonie. Na starcie spore grono zawodników w tym trójka naszych. 

Warunki pogodowe umiarkowane, wiatr jednak zmienny w sile. W takich warunkach  nasi meldują się z przodu stawki . Po pierwszym dniu i czterech rozegranych wyścigach Michał Szymaszek jest na 2 miejscu w klasyfikacji ogólnej tuż za nim melduje się Michał Gonciarz- obaj w klasie Laser Radial. W klasie Laser 4.7 Maciej Maciejczyk jest na 4 pozycji w generalce a drugi wśród chłopców. Rywalizacja jest zaciekła: w Radialu zawodnicy z pozycji 3,4,5,6 kończą pierwszy dzień zmagań z takim samym dorobkiem punktowym.

Drugiego dnia udaje się rozegrać kolejne dwa wyścigi. Mamy jednak huśtawkę nastrojów. Maciek utrzymuje lokatę z dnia poprzedniego. Podobnie Michał Szymaszek który wygrywa ostatni wyścig, Michał Gonciarz przypływa w nim na 3 pozycji. To jednak nie wystarcza i ostatecznie spada na 5 lokatę w klasyfikacji generalnej i 4 wśród mężczyzn.

Spora liczba zawodników na starcie i wysokie pozycje chłopaków powodują że nasi mocno poszli do góry w rankingu Południowej Ligi Lasera. Maciej Maciejczyk zajmuje 2 miejsce w Laserze 4.7, natomiast w Radialu  Michał Gonciarza i Michał Szymaszek są odpowiednio na 2 i 3 pozycji.

  LASER 4.7
4 / 2chł Maciej Maciejczyk

 

  LASER Radial
2/ 1 m Michał Szymaszek
5/ 4 m  Michał Gonciarz

 

 

IMG-20210523-WA0001.jpg

IMG-20210523-WA0000.jpg