Puchar Ziemi Sądeckiej
07.10.2019

Do Znamirowic nad jeziorem Rożnowskim jedziemy z nadziejami. Dwójka naszych najwyżej sklasyfikowanych zawodników w klasie Laser ma nadzieje na poprawę wyników w klasyfikacji generalnej. Michał Szymaszek zajmuje 6 miejsce w Laserze Radialu, Maciek Maciejczyk jest 10 w klasie Laser 4.7.

Pierwszy bieg Michał Szymaszek prowadził do boi nr 2 ale potem ... wiatr przestaje wiać, przychodzi zmiana i jest 7 lokata.
Drugi start wychodzi bardzo dobrze prowadzenie przez cały wyścig i przed samą metą wiatr ponownie "siada" i wyścig zostaje przerwany mamy praktycznie powtórka z Imielina.
W wyścigu nr 3 podobnie jak w pierwszym. Brakuje nam troszkę szczęścia.
Maciek Maciejczyk zajmuje kolejno 15stą, 10 i 2 lokatę!

Niestety przez całe regaty dobre warunki wiatrowe przerywane okresami flauty a po niej przychodzi wiatr z zupełnie nowego kierunku. .I chociaż start są bardzo dobre, halsówka do górnej boi też wszystko zmienia się w dalszej części wyścigu najczęściej tuż przed metą  gdy na dolnej boi przestaje wiać i cała flota spływa się w tratwę. A gdy zaczyna wiać z innego kierunku mamy loterię kto pierwszy wejdzie na boje. Brak nam znajomości akwenu.  Na tym jeziorze ostatni raz byliśmy gdy Magda Szymaszek pływała na optimiście jeszcze w barwach JK Pogoria 3.

Ostatecznie Michał Szymaszek zajmuje 4 miejsce- 3 wśród mężczyzn, Maciek Maciejczyk jest odpowiednio 17 ogólnie, 9 w klasyfikacji mężczyzn. Niestety te wyniki nie gwarantują awansu a nawet utrzymania pozycji w lidze. Pełne wyniki ligi poniżej. Co ciekawe aż trzech zawodników zakończyło ligę z tym samym dorobkiem punktowym- w tym dwójka naszych :D

  Laser 4.7
11 MACIEJ MACIEJCZYK         
45 DOMINIK SZYMASZEK       
  Laser Radial
 7 MICHAŁ SZYMASZEK       
22 FILIP HANDEREK               
30 MICHAŁ BEDNARCZYK       
31 JAKUB KARALUS              
31 JAKUB PRONOBIS