Trzy razy brąz na otwarcie sezonu.
15.05.2021

Inter Puchar Zagłębia to regaty którymi otwarliśmy sezon 2021. W imprezie rozgrywanej na naszym akwenie reprezentowało nasz klub dziewięcioro zawodników. Zawody zgromadziły kluby z południa polski w tym członków Kadry Narodowej.

Pierwszy dzień przywitał nas temperaturą w okolicach 10 stopni. Stabilne warunki wiatrowe. Udało się przeprowadzić cztery wyścigi. A jak nam poszło? Maciej Maciejczyk trzykrotnie przepłyną linię mety na 3 miejscu. Na tym samym miejscu ukończył jeden z biegów Michał Gonciarz. Dominik Szymaszek i Jakub Pronobis żeglowali w okolicach 10 lokat. U optymiściarzy najlepiej wyglądał pierwszy wyścig gdzie bardzo dobry start do wyścigu zaliczyły Agata Białki, Małgorzata Kaleta i Magda Papierak.

Drugi dzień regat przywitał nas ładną słoneczną pogodą, wiatru też nie brakowało. Przeprowadzono dwa kolejne wyścigi w których w czołówce (4 lokaty) przypłynęli Jakub Pronobis z Maciejem Maciejczykiem.

Ostateczne wyniki regat.

OPTIMIST gr.B
6/ 3dz Małgorzata Kaleta
7/ 4dz Magdalena Papierak
8/ 4chł Bartosz Papierak
  OPTIMIST gr.A
10/ 3dz   Agata Białk
11/ 8 chł  Cyprian Siluch

LASER 4.7
4 / 3chł Maciej Maciejczyk
19/ 14chł Dominik Szymaszek

LASER Radial
6/ 6 chł Michał Gonciarz
12/11 chł  Jakub Pronobis

Kilka ciekawostek z regat: Dominik Szymaszek zaliczył falstart którego nie było, Jakub Pronobis miał wywrotkę podczas trwania procedury startowej która skutkowała kolizją i rozdarciem żagla. Dla Agaty Białk był to jeden z ostatnich startów na optimiscie- pora na Lasera, mieliśmy też debiutanta-Cyprian Siluch.

Zapraszamy  do galerii zdjęć które wykonał Dariusz Bałazy który poza świetnym fotografem jest równie dobrym zawodnikiem klasy Omega.

IMG_7508-1_Easy-Resize.com.jpg