Ze zmiennym szczęściem
 04.06.2018

Tak w wielkim skrócie wyglądała rywalizacja naszych zawodników podczas Otwartych Mistrzostw Małopolski- choć równie dobrze można by napisać  "z nieba do piekła".

Już sama podróż do Krakowa rozpoczęła się w akompaniamencie burzy.

W pierwszym dniu udało się rozegrać cztery biegi dla optymista oraz po trzy dla Lasera 4.7, Radiala oraz Europy. A podsumowanie tego dnia dla naszych wyglądało rewelacyjnie. W klasie Laser Filip Henderek zajął  2 miejsce z jednym wygranym wyścigiem na koncie. W Europie Oliwier Maj był 2, Jakub Pronobis 3, Michal Bednarczyk 5. Agata Bialk 41 w Optymiscie. Bardzo dobry trzeci wyścig dla starszych zawodników, Filip wygrywa go w laserze Oli, Kuba, Michal odpowiednio 2,3,4 w Europie. Dalsze ściganie przerwane ze względu na zbliżającą się burzę.

Drugi dzień rozpoczął się ciekawą sytuacją w klasie Laser zawodnicy od miejsc drugiego do szóstego mieli taki sam dorobek punktowy. Drugie miejsce Filipa było zasługą wygrania jednego wyścigu.  W klasie Europa  różnice punktowe pomiędzy trzecim a szóstym miejscem są minimalne. Oznacza to że ściganie rozpoczyna się od nowa. Jest "ciasne ściganie"  i na startach widać naszych jednak w trakcie biegów świetne pozycje są tracone. A szkoda. Ostatecznie w tym dniu udaje się rozegrać po cztery biegi dla starszych i trzy dla optymiściarzy.

Ostateczne wyniki naszej Ek!py w klasie Europa, Laser Radial oraz Optymist.

2 OLIWIER MAJ- 1m chłopców w klasie Europa
4 MICHAŁ BEDNARCZYK- 2m chłopców w klasie Europa

5

JAKUB PRONOBIS- 3m chłopców w klasie Europa

6

FILIP HENDEREK -4m chłopców klasa Laser Radial

43

AGATA BIAŁ- 18m dziewcząt do 11lat w klasie Optymist