Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
 29.08.2018

W tym roku województwo Śląskie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży- imprezy w kategoriach sportu młodzieżowego najważniejszej. Na miejsce zmagań żeglarzy wybrano jezioro Goczałkowickie- największy akwen w naszym rejonie. Rywalizacja w poszczególnych klasach podzielona na dwa terminy a także z względu na liczbę uczestników na dwa porty. Nietypowo  dla żeglarstwa została też podzielona rywalizacja chłopców i dziewcząt.

Nasza ek!pa rywalizowała w drugim terminie. Na starcie w klasie Cadet dwie załogi Maciej Maciejczyk/ Dominik Szymaszek oraz Nadia Ambroziak/ Agata Białk.

Pierwszy dzień to sprawy organizacyjne- rozpakowanie sprzętu, zgłoszenia, kontrola przez sędziów mierniczych.

Drugiego dnia schodzimy na wodę. Nasza trasa oddalona jest od portu kawałek drogi. Udaje przeprowadzić się dwa wyścigi. Narzekamy na brak wiatru i trzeba przyznać szczerze raczej zabezpieczamy tyły :/

Dzień trzeci to oczekiwanie na wiatr. Schodzimy na wodę żeby z niej wrócić o 17stej. Ale to nie koniec dnia. Skład sędziowski na bliższej trasie której normalnie rywalizują deskarze postanawia przeprowadzić wyścig. Warunki nie najgorsze- wieczorna bryza działa całkiem, całkiem. Po jednym wyścigu schodzimy z wody o 20stej. A jak wyniki? Wprawdzie "po papierze" tego nie widać ale jest lepiej. Gdyby nie błędy na kursach z wiatrem było by pływane w połowie drugiej dziesiątki.

Kolejny dzień- czwarty. Do portu przybywamy jako ostatnia ek!pa wraz z YKPem Kraków. Szybkie zejście na wodę- płyniemy na trasę z pierwszego dnia (dzieloną z optymistami) płyniemy 1,5 godziny ( dobre 5-6 kilometrów). Wiatr słaby lub jego całkowity brak. Pierwszy wyścig zostaje skrócony- meta na górnym znaku. Drugi wyścig tego dnia zostaje przerwany z powodu braku wiatru. Po 8,5 godzinach na wodzie wracamy do portu.

Ostatni dzień regat to już tylko pakowanie. Wiatru brak.

Wyniki naszych załóg Maciej Maciejczyk z Dominikiem Szymaszkiem kończą rywalizację na 27 lokacie Nadia Ambroziak z Agatą Białk są 19ste.