Regaty w Krakowie z mocnym zakończeniem
 02. 10. 2017

Puchar Prezydenta miasta Krakowa to już obowiązkowa impreza w naszym kalendarzu. Przełom września i pazdziernika to termin zarezerwowany dla optymiściarzy. Nad popularne Bagry udała się czwórka zawodników UKS Pogoria.

Sobotni ranek przywitał zawodników gęstą mgłą. Potrzeba było troszkę czasu by słonko się przebiło. Wiatr tez z każdym wyścigiem też przybierał na sile.  Z tym elementem żeglarskiej przygody w Krakowie zawsze jest mały problem. wiatr pojawia się aby za chwilę zniknąć i wrócić z całkiem innego kierunku.

Wyścigi udało się przeprowadzić tylko pierwszego dnia. Komisja znając prognozę na niedzielę w sobotę trzymała 78 zawodników do zmierzchu na wodzie. Udało się przeprowadzić cztery wyścigi.

22089697_1982968548642064_246220009794436546_n.jpg

Pierwsze dwa wyścigi nasza czwórka pływa w środku stawki- bez rewelacji dla nas są to biegi bez historii. Trzeci wyścig zaczyna się falstartem, ponowna procedura i ... totalna klapa. Startujemy z samego końca stawki, jest walka i mozolne odrabianie strat. Siła wiatru się jednak wzmaga i komisja decyduje się na przeprowadzenie czwartego biegu. I bardzo dobrze start z dobrego końca linii, korzystna zmiana i na pierwszej boi Maciek melduje się drugi,  Michał 3, Nadia 12 a Kuba 15sty. Dalszy przebieg wyścigu- proszę bardzo Maciek prowadzi, Michał dalej trzeci, niestety Nadia i Kuba trochę tracą. Ostatecznie Maciek traci prowadzenie na ostatniej boi i kończy wyścig na trzecim miejscu a Michał na czwartym. JEST DOBRZE :)

Ostateczne wyniki :)

16 MICHAŁ GROCHOLSKI
17  MACIEJ MACIEJCZYK
37 NADIA AMBROZIAK
44 JAKUB MATEUSIAK

 

Są kolejne punkty w lidze. Same piąte miejsca w kategoriach wiekowych.  A za tydzień do Krakowa wybierają się starsi zawodnicy żeglujący na Europach.